Ekspansja Państwa Islamskiego odbędzie się poprzez zniszczenie branży turystycznej podbijanych krajów

dnia

images (1)

W najbliższym czasie dojdzie prawdopodobnie do kolejnych ataków na turystów w krajach arabskich. Po tym jakie wrażenie na Zachodzie zrobił zamach w Tunezji należy się spodziewać kolejnych zamachów w tym samym stylu. Prawdopodobnie służby wiedzą już o kolejnych przygotowaniach do skoordynowanych atakach, ponieważ zaczęto gorąco odradzać wyjazd do krajów arabskich. Wszystko to dzieje się w czasie gdy sezon urlopowy dopiero się zaczyna.

Strategia którą obrało ISIS jest bardzo sprytna. Po zamachu w Tunezji z pewnością kraj ten zbiednieje, bo strumień finansowania gospodarki narodowej z turystyki będzie stracony. To spowoduje bankructwo wielu przedsiębiorstw z tunezyjskiej branży turystycznej. Oczywiście wzrośnie też bezrobocie, ludziom będzie się żyło gorzej. To pożywka dla ekstremizmów i taki cel chcą osiągnąć wojujący islamiści.

Macki Państwa Islamskiego sięgają aż do Libii. To tam przecież doszło do brutalnej egzekucji egipskich chrześcijan – Koptów. Im więcej chaosu w danym kraju tym łatwiej zaprowadzić tam wynaturzony islamski porządek w stylu ISIS. Dlatego racjonalne jest osłabianie branży turystycznej krajów, które są do podbicia, a to cała Północna Afryka, a potem Europa.

Na celowniku jest nie tylko Tunezja, ale też ulubiony przez polskich turystów Egipt z pięknymi rafami koralowymi. Polski MSZ odradza wyjazdy do jakichkolwiek państw arabskich, a premier Wielkiej Brytanii, David Cameron publicznie ostrzegał przed kolejnymi dużymi zamachami terrorystycznymi, których ofiarami mogą paść Europejczycy.

Skoro polskie biura podróży takie jak TUI, wycofują zupełnie Egipt z oferty to coś musi być na rzeczy i prawdopodobnie spodziewane są kolejne rajdy z „kałasznikowem” wśród bezbronnych turystów. W akcie desperacji władze Egiptu czy Tunezji mogą próbować zwalczać ekstremistów, co może niestety tylko zaognić okresowo sytuację i spowodować „irakizację”, czyli rzeczywistość w której samochody pułapki i ataki samobójcze występują niemal codziennie i giną w nich setki ludzi. O wakacjach w Iraku po „wyzwoleniu” tego kraju przez USA chyba nikt obecnie nie marzy. Wkrótce tak samo możemy postrzegać wszystkie kraje arabskie.

Zapewne dojdzie jeszcze do kilku krwawych zamachów zanim niektórzy pozbawieni wyobraźni turyści zrozumieją, że na wojnę nie jeździ się na wakacje, a to, że nie widać frontu to tym gorzej, bo może on być wszędzie, w każdym miejscu publicznym, a nawet w uważanych dotychczas za enklawy hotelach.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ekspansja-panstwa-islamskiego-odbedzie-sie-poprzez-zniszczenie-branzy-turystycznej-podbija

xz

http://www.catholic.org/news/international/middle_east/story.php?id=56339

http://www.dossierkorupcija.com/novice/?p=17730

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s