MIASTO KALISZ MÓWI WYRAŹNE NIE ŻYDOWSKIM ROSZCZENIOM!

dnia

8dfcf9615714a448ac03e0f92b733d6b_L

Na stronie kierunki.info.pl pojawiła się informacja, podpisana przez Marię Pilarczyk dotycząca decyzji prezydenta Kalisza w sprawie roszczeń Żydowskich wobec miasta.

Pani Pilarczyk poinformowała, że prezydent Grzegorz Sapiński przekazał mediom i mieszkańcom Kalisza, iż nie podpisze porozumienia ze stroną żydowską.

Dodała również, że początkowo roszczenia dotyczyły gruntu o powierzchni 0,5 ha w centrum miasta,(część boiska) z czasem jednak powiększyły się do ponad 3 ha (budynek po ośrodku szkolno-wychowawczym, budynek pogotowia ratunkowego i bloki mieszkalne).

Zdaniem prezydenta Kalisza jego decyzja jest zgodna z interesem lokalnej społeczności i polskim prawem. Według Sądu, właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnię praw jest miasto Kalisz.

– Postawa Pana Prezydenta, w sprawie żydowskich roszczeń powinna stać się przykładem dbania o interes narodowy dla osób decyzyjnych na terenie całego kraju. Przykładem powinna również stać się postawa lokalnych środowisk narodowych, patriotycznych i wolnościowych (ONR, KNP, Kaliscy Patrioci, Solidarna Polska), które wspólnie podjęły szybką i skuteczną interwencję. Środowiska te wyrażają pełną aprobatę dla decyzji Prezydenta – zakończyła Maria Pilarczyk.

Za: kierunki.info.pl

http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/2064-miasto-kalisz-mowi-wyrazne-nie-zydowskim-roszczeniom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s