Państwo Islamskie opanowało dwie miejscowości w Europie.  Mają już przyczółek do dalszych ataków.

dnia

mid_37160

W Bośni zidentyfikowano dwie miejscowości będące w rękach dżihadystów z Państwa Islamskiego. Są to Osve i Gornja Maoca, miasteczka położone w trudnodostępnych terenach górskich około sto kilometrów od Sarajewa.

Islamiści kupili domostwa i żyją  praktycznie w autarkii, z daleka od ludzi. Flagi Państwa Islamskiego wiszą tam wszędzie, na budynkach i traktorach. Kobiety mają całkowicie zakryte głowy.

Policja bośniacka obserwuje z daleka tych islamistów i podejrzewa, że ich osady służą za obozy szkoleniowe dla dżihadystów pragnących udać się do Syrii, ale też i tych, których celem są ataki w Europie. Mimo tego islamiści są pozostawieni przez nią w spokoju.

Osada Osve leży tylko niespełna dziewięć kilometrów od małego miasteczka Maglaj, skąd prowadzą drogi na wybrzeże Dalmacji, w więc nad Morze Śródziemne.

Według raportu dotyczącego dżihadyzmu w Bośni „The Lure of the Syrian War: The Foreign Fighters”, 156 mężczyzn i 36 bośniackich kobiet udało się do Syrii w latach 2013-2014. 48 z nich wróciło do Bośni w styczniu br. Raport zapewnia, że osoby te, zaprawione w walce, „stwarzają bezpośrednie zagrożenie, nie tylko dla Federacji Bośni-Hercegowiny, ale także dla całego regionu i poza nim”. Podano też, że dwunastu dżihadystów, którzy udali się do Syrii, było szkolonych w Osve.

– Od dłuższego czasu słyszymy regularnie strzały pochodzące z lasu. Ma to miejsce w  każdym tygodniu – stwierdziła dla angielskiego dziennika Mirror jedna z okolicznych mieszkanek.

FLC

Read more: http://www.pch24.pl/panstwo-islamskie-opanowalo-dwie-miejscowosci-w-europie–maja-juz-przyczolek-do-dalszych-atakow,37160,i.html#ixzz3gn7YI0pM

=

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s