PROGRAM AMERYKANÓW DLA POLSKI?

dnia

usrael-zionisten

Szanowni Państwo, wydaje się, że PLAN STRATEGICZNEGO ROZWOJU POLSKI („prognoza”) jest już opracowany…. tyle że nie przez NASZYCH a przez Amerykanów.

Poniżej podaję „optymistyczne” informacje odnośnie „świetlanej” przyszłości Polski. Warto wiedzieć, po to,  aby nie dać się wodzić jak piesek na łańcuchu przez Amerykanów, czy też ich OBCYCH przedstawicieli w Polsce.  Materiał jest tendencyjny, ale warto wiedzieć jak widzą naszą przyszłość Amerykanie…. Mam nadzieję, iż nasi przyszli posłowie będą umieli wyciągnąć odpowiednie wnioski i korzyści – co do planów Amerykańskich w stosunku do nas, i odpowiednio zadziałać, tak abyśmy już im „nie robili laski” ale, coś z tej współpracy skorzystali, a nie tylko tracili czy ryzykowali… np. kłótniami z sąsiadami..

Fragmenty artykułu odnośnie tego „PLANU” DLA POLSKI ze strony:  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prognoza-agencji-stratfor-polska-bedzie-odgrywac-kluczowa-role-w-europie/fmfnt

Prognoza agencji Stratfor: Polska będzie odgrywać kluczową rolę w Europie

Amerykańska agencja Stratfor, nazywana czasem “cieniem CIA”, opublikowała pod koniec lutego raport, w którym przedstawia prognozę dla świata na kolejną dekadę. Analitycy Stratforu przewidują, że w związku z nadchodzącym kryzysem w Niemczech, Polska wyrośnie na lidera regionu, natomiast Rosję czeka powolny rozpad. Stratfor co pięć lat publikuje prognozę, w której analizuje sytuację międzynarodową i wyciąga wnioski na kolejną dekadę. Według badaczy agencji, w latach 2015-2025 najistotniejszym sporem na arenie międzynarodowej pozostanie konflikt rosyjsko-ukraiński, jednak Stratfor przewiduje, że Rosja nie będzie w stanie przetrwać najbliższej dekady w swoim obecnym kształcie. Siła rosyjskich władz będzie stopniowo słabnąć, co doprowadzi do formalnego i nieformalnego rozczłonkowania Rosji. W takiej sytuacji kluczowym problemem będzie bezpieczeństwo rosyjskiego arsenału nuklearnego i to, kto będzie sprawował nad nim kontrolę.  Według Amerykanów, świat w najbliższym dziesięcioleciu będzie pozbawiony porządku i w wielu krajach dojdzie do “zmiany warty”.  (…)

Polska liderem regionu kosztem Niemiec

Rozwój Europy będzie determinowany przez powrót państw narodowych jako głównych politycznych graczy na kontynencie.  Z tej grupy to Niemcy jawią się jako najbardziej wpływowe zarówno w kwestiach gospodarczych, jak i politycznych. Jednak tę pozycję zawdzięczają wysokiemu poziomowi eksportu, który zależy od wielu, nie do końca przewidywalnych okoliczności, co działa na niekorzyść Niemiec. Analitycy przewidują, że podczas najbliższej dekady rozpocznie się w Niemczech gospodarcze spowolnienie, które doprowadzi do społecznego i politycznego kryzysu wewnątrz kraju i zmniejszy wpływy Berlina w Europie w najbliższej dekadzie.

W związku z tym, to Polska stanie się centrum zarówno gospodarczego wzrostu, jak i rosnących politycznych wpływów. Polska utrzymała znaczący wzrost gospodarczy, a jej demograficzny spadek jest dużo mniejszy niż w Europie. Podczas gdy Niemcy będą ulegać bolesnym zmianom, zarówno gospodarczym, jak i demograficznym, Polska będzie nawiązywać coraz bardziej zróżnicowane relacje handlowe i wyrośnie na lidera regionu.

Stratfor przewiduje również, że Polska stanie się kluczowym członkiem antyrosyjskiej koalicji, która w drugiej połowie dekady odegra kluczową rolę w przekształcaniu granic Federacji Rosyjskiej.

(mój przypis: czyżby Amerykanie pomalutku przygotowywali nas do wojenki z Rosją??  Może to dlatego Polscy politycy tak zabiegają o rozmieszczenie obcych amerykańskich wojsk oraz sprzętu w Polsce??? Najpierw wiadomo, że muszą nas dozbroić za nasze pieniądze, żeby potem mieć mięso armatnie do wojowania przeciwko Rosji!!! Przecież chyba każdy wie, że Amerykańce atakują różne państwa a nie bronią! Mam nadzieję, że to spostrzeżenie otworzy oczy naszym przyszłym politykom. Starajmy się wyciągnąć jak nawięcej dobrego ze współpracy z Amerykanami, ale na Boga! nie dajmy się wciągnąć w ich imperialistyczne  zapędy i w wojnę z Rosją!! << to był mój komentarz)

Kiedy znaczenie Rosji osłabnie, koalicja przeciw Moskwie rozszerzy swoje wpływy nie tylko o Białoruś i Ukrainę, ale także o dalszy Wschód. To wzmocni pozycję Polski i jej sojuszników.  (mój komentarz: to by potwierdzało że mają zamiar zaatakować Rosję, i w tym celu szukają barana który zostanie złożony w ofierze w tej wojnie – czyli NAS).

Nasz kraj będzie czerpać ze strategicznego partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi. Wejście światowej potęgi w sojusz z kluczowym sojusznikiem wiąże się z dążeniem USA do rozwoju gospodarki partnera, zarówno w celu ustabilizowania jego społeczeństwa, jak i wzmocnienia zdolności militarnej. Partnerstwo z Polską, ale również z Rumunią jasno pokazuje zainteresowanie Waszyngtonu tą częścią Europy, co jest związane z sytuacją na wschodzie naszego kontynentu.   Bogdan Klich: „zmieniła się strategiczna sytuacja Polski. Nadszedł czas na odważne decyzje ze strony USA.   – Strategiczna sytuacja Polski zmieniła się, ale chcemy więcej. Nadszedł czas na odważne decyzje ze strony Stanów Zjednoczonych względem Polski – podkreślił senator PO.    Rosja się rozpadnie?”   Czytaj więcej na stronie: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prognoza-agencji-stratfor-polska-bedzie-odgrywac-kluczowa-role-w-europie/fmfnt

Z powyższego artykułu niech wnioski wyciągnie każdy z Was. Moje przedstawione powyżej mogą być błędne… chociaż niekoniecznie.TG

link do ciekawego artykułu odnośnie między innymi planów amerykańskich: https://adnovumteam.wordpress.com/2015/08/19/wojna-domowa-na-ukrainie-19-08-2015r-181-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-2/#comment-61174

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/08/19/program-amerykanow-dla-polski/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s